3 Gece 4 Gün Madrid - Malaga

4 Gece 5 Gün Madrid-Malaga Endülüs Programı

 • 1.Gün; Madrid havaalanı karşılama, Toledo ve Madrid gezimiz, konaklama Madrid.
 • 2.Gün;Cordoba gezisi ve akşam konaklama Sevilla
 • 3.Gün; Sevilla gezisi ve akşam konaklama Granada,
 • 4.Gün;Granada gezisi ve konaklama Granada,
 • 5.Gün;Malaga’ya hareket, şehir gezisi ve ardından havaalanında uğurlama.

Tur Programlarına Dahil Olan Hizmetler

 • Tümü 4 yıldızlı otellerde kahvaltı dahil konaklama.
 • Tur süresince otobüsle ulaşım ve havaalanı transfer hizmetleri.
 • Tüm tur süresince Türkçe ve yerel rehberlik hizmeti.
 • Lokal rehberlik hizmetleri.
 • Al-Hambra Sarayı giriş ücreti.

Tur Programlarına Dahil Olmayan Hizmetler

 • Uçak biletleri.
 • Vize ve harç ücretleri,
 • Öğle ve akşam yemekleri.
 • Şahsi harcamalar.
 • Dahil olan hizmetlerin içerisinde belirtilenler dışındaki saray, müze ve eğlence merkezleri giriş ücretleri

PROGRAM DETAYLARI

Havaalanında sıcak bir karşılama sonrası, yaklaşık 1 saatlik bir yolculuk ile ilk durağımız; Toledo. 16. yy.da İspanya’ya başkentlik yapmış Endülüs Uygarlığı’nın izlerini Ortaçağ İspanyol Mimarisi ile harmanlamış, bu güzel şehirde yapacağımız panoramik turda San Martin ve Alcantara Köprüleri, eski Toledo sokakları, “Şam İşi” altın el işçiliğinin yapıldığı atölyeler, Toledo Katedrali ve Alcazar Sarayı göreceğimiz noktalar olacak. Bu kısa ama güzel gezi sonrası Madrid’e dönecek ve gece konaklayacağımız otelimize eşyalarımızı bıraktıktan sonra tur otobüsümüz ile panoramik bir şehir turuna çıkacağız. 3,5 milyon nüfuslu Avrupa’nın en kalabalık başkentlerinden Madrid’in ana caddesi Gran Via “Bienvenido” dercesine karşılayacak bizleri, sonrasında Paseo de la Castellana’dan geçerek, Bernabéu Stadyumu’nu, Sibeles Anıtı’nı ve Boğa Güreşi Arenası’nı göreceğiz. Tur otobüsümüzden ayrıldıktan sonra ise Madrid sokaklarını arşınlamaya başlayacağız. Madrid şehir merkezindeki gezintimizde Don Kişot ile Sanço Panço’nun heykellerinin yer aldığı Plaza de Espana, Kraliyet Sarayı, 9 kapılı Plaza Mayor ve son olarak Madrid’in kalbi Sol Meydanı bizleri bekliyor. Böylece İspanya’nın başkentinin kalbini fethederek, akşam yemeği için vereceğimiz serbest zaman sonrasında konaklama için otelimize döneceğiz.

Roma İmparatorluğu ve Endülüs dönemlerinde bölgenin başkenti olan Cordoba’da bizi ilk olarak Guadalquivir nehri karşılayacak. Tarihi Roma köprüsünün üzerinden yürüyüp, Roma kapısını geçerek kente giriş yapacağız. İlk olarak 2000 yıllık kentin en görkemli yapısı, dünyanın en büyük camilerinden olan, 850 adet sütun üzerinde yükselen Kurtuba Ulu Camii’ni ziyaret edeceğiz. Kurtuba Camii’nin görkemine tanıklık ettikten sonra durağımız eski sokaklar. Endülüs Uygarlığı’na altın bir çağ yaşatan İslam alimi zatların yaşadığı sokakları adımlayarak, onların hatıralarını yad edeceğiz. Yolumuz üzerinde Cordoba’nın çiçek sokakları, Endülüs mimarisinin tüm inceliğini yansıtan eski han ve Cordoba evleri var. Birbirinden güzel avlulardan geçerken, havuzlarda şırıldayan suyun sesi kulaklarımızı dolduracak, gözlerimiz ise bin bir renk çiçeklerleri seyre dalacak. Hatıralarımızda derin izler bırakacak bu günü akşam yemeği ile sonlandırıp, Sevilla’daki otelimize geçeceğiz.

Andalucia’nın başkenti Sevilla sıradaki durağımız. Sevilla’da bizleri içerisinde görkemli Plaza de Espana’nın yer aldığı Maria Luisa Parkı karşılayacak. İspanya’nın sömürgeci zamanlarının sömürgelere açılan kapısı Sevilla’da her köşede sömürgelerden elde edilen zenginliğin izlerini görmek mümkün. İçerisinde Cristof Colomb’un mezarı da yer alan, dünyanın en büyük üçüncü katedrali Santa Marta Katedrali sıradaki durağımız, burada misafirlerimiz sadece giriş biletlerini alarak katedrali yerel ve Türkçe rehberlerimiz eşliğinde gezebilirler. Ardından katedralin hemen yanı başında Endülüs Emevi Devleti’nin hatırasını taşıyan, katedralin üzerine inşa edildiği camiden günümüze ulaşabilen son parça Hiralda Minaresi’ni göreceğiz. Günümüzde deniz müzesi olan Torre del Oro yani Altın Kule’yi dışarıdan gördükten sonra vereceğimiz serbest zamanda dileyen misafirlerimiz ile Guadalquivir nehrinde yapacağımız kısa bir tekne turu ile Sevilla’nın tüm görkemi önümüze serilecek. Serbest zaman ve tekne turumuz sonrasında ise dışarıdan göreceğimiz kraliyet sarayı Alcazar’ın göz alıcı Endülüs ve Hıristiyan ortak mirası mimarisi ile geçmişe bir yolculuk yapacağız. Ve son durağımız eski Sevilla sokaklarında keyifli bir gezi olacak. Sevilla gezimiz sonrasında ise Granada’daki otelimize geçeceğiz.

Endülüs’ün incisi Granada denince ilk akla gelen Elhamra Sarayı olur kuşkusuz. Bizimde Granada’da ilk durağımız muhteşem bahçeleri ve inanılmaz güzellikteki süslemeleri ile Elhamra Sarayı olacak. Uzun saray turumuz sırasında hem Beni Ahmer Krallığı’nın harikalarını seyre dalıp, saray çıkışı San Nikolas Tepesi’nden göreceğimiz Granada ile kucaklaşacağız. Şehir bizi bekliyor; eski Arap mahallesi olan Albacin’de, sokak sanatçılarının hoş ezgileriyle dik sokakları arşınlayıp, Morabütün Camii’ni görüp, şehrin ana caddesi Gran Via caddesine ve şehrin alan kralicenin adını taşıyan Isabel de Catholica meydanına ulaşacağız. Kısa bir kahve yada nargile molası sonrası Granada Katedrali ve çarşılar bizleri bekliyor. Dileyen misafirlerimiz bu güzel kentin çarşılarında gezerken, dileyen misafirlerimiz ise her köşe başında sizi karşılayan kentin birbirinden güzel meydanlarındaki cafelerinde meşhur tapasları tadabilirler. Granada’nın keyifli akşamlarından kısa da olsa güzel anılarla konaklama için otelimize geçeceğiz.

Bu güzel liman kentinde bize çok yabancı olmayan Akdeniz’in güzel esintisi karşılayacak bizleri. Malaga’da yapacağımız panoramik bir şehir turu sonrası, Botanik Bahçelerini ve Malaga sahilini gezeceğiz. Yarım kalmış Malaga Katedrali, unutturulmak istenen Endülüs’ün izlerini gizlice fısıldayacak bizlere, Modern Malaga’nın şık sokaklarında alışveriş ve gezi için vereceğimiz bir serbest zamandan sonra ise günümüz Andalucia’sının en eski Boğa Güreşi Meydanı Plaza de Toro, Endülüs döneminde yapılmış olan Alcazaba ve hemen Alcazaba’nın eteklerinde etkileyici ve Roma Tiyatrosu gezimizdeki sıradaki duraklar olacak. Kentin ilk kurucuları Fenikeliler, şehri bir balıkçılık kolonisi olarak inşa etmişler. Malaga’ya gelmişken bu 3000 yıllık geleneğin sürdürücüleri, sahildeki salaş balıkçı lokantalarını da ziyaret edeceğiz. Modern Malaga’nın şık sokaklarında alışveriş ve gezi için vereceğimiz bir serbest zamandan sonra ise sizleri dönüş yolculuğunuz için havaalanına ulaştıracağız. Ama biliyoruz, yine geleceksiniz….

TURLARIMIZ

Leave a Comments