7 Gece 8 Gün Madrid - Malaga - Endülüs

7 Gece 8 Gün Madrid - Malaga - Endülüs Programı

 • 1.Gün;Madrid havaalanı karşılama ve Madrid gezimiz, konaklama Madrid.
 • 2.Gün;Otelde alacağımız kahvaltının ardından Toledo gezisi için otelimizden ayrılıyoruz.
 • 3.Gün;Endülüs’ün incisi Granada denince ilk akla gelen Elhamra Sarayı olur kuşkusuz.
 • 4.Gün;Sabah kahvaltı sonrası Granada’yı arkamızda bırakıp, yaklaşık 1,5 saatlik bir yolculukla önce Baeza, ardından ise Ubeda kasabalarını ziyaret edeceğiz.
 • 5.Gün;Sabah kahvaltı sonrası Roma İmparatorluğu döneminde bölgenin başkenti olan Cordoba’da bizi ilk olarak Guadalquivir nehri karşılayacak.
 • 6.Gün;Andalucia’nın başkenti Sevilla sıradaki durağımız.
 • 7.Gün;Sabah Sevilla’daki otelimizden hareket ile 2 saatlik bir yolculuk sonrası tarihi Ronda şehrine ulaşacağız.
 • 8.Gün;Sabah kahvaltı sonrası Malaga’da yapacağımız panoramik bir şehir turu.

Tur Programlarına Dahil Olan Hizmetler

 • Tümü 4 yıldızlı otellerde kahvaltı dahil konaklama.
 • Tur süresince otobüsle ulaşım ve havaalanı transfer hizmetleri.
 • Al-Hambra Sarayı giriş biletleri.
 • Tüm tur süresince Türkçe ve yerel rehberlik hizmeti.
 • Lokal rehberlik hizmetleri.

Tur Programlarına Dahil Olmayan Hizmetler

 • Öğle ve akşam yemekleri.
 • Saray, müze ve eğlence merkezleri giriş ücretleri.
 • Şahsi harcamalar.

PROGRAM DETAYLARI

Gezimizin ilk gününe, yaklaşık 4 saatlik uçuşumuzun ardından havalimanında bizi bekleyen özel otobüsümüz ile Madrid’de yapacağımız panoramik şehir turuyla başlıyoruz.  3,5 milyon nüfuslu Avrupa’nın en kalabalık başkentlerinden Madrid’de ilk olarak Boğa Güreşi Arenası’nı (dışarıdan), Alcala Kapısı ve Bağımsızlık Meydanı’nı, Sibeles Anıtı’nı göreceğiz, burada kentin ünlü caddesi Gran Via “Bienvenido” (Hoş geldiniz) dercesine karşılayacak bizleri, sonrasında Paseo de la Castellana’dan geçerek, Bernabéu Stadyumu’nu, gökdelenlerin yükseldiği Plaza Castilla’yı, Atocha Tren İstasyonu’nu, ünlü Prado Müzesi’ni (dışarıdan) ve Don Kişot ile Sanço Panço’nun heykellerinin yer aldığı Plaza de Espana’yı, Kraliyet Sarayı (dışarıdan), 9 kapılı Plaza Mayor’u gördükten sonra Madrid’in kalbi Sol Meydanı bizleri bekliyor. Burada panoramik şehir turumuzun ardından vereceğimiz serbest zaman sonrası gece konaklama için Madrid’deki otelimize geçeceğiz.

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Toledo gezisi için otelimizden ayrılıyoruz. 1560 senesinde II. Felipe imparatorluğunun Başkentini Madrid şehrine taşıyana kadar, döneminin en önemli kültür, ticaret ve askeri merkezi olan Tajo Nehri’nin çevresinde kıvrılarak koruma altına aldığı, UNESCO’nun Dünya Mirası Listesi’ne koyduğu Toledo’da gerçekleştireceğimiz bu gezimizde, ilk olarak şehre kuş bakışı bakıp, muhteşem fotoğraflar çekip, Alcantra ve San Martin Köprüleri ile Bisagra Kapısı’nı gördükten sonra Orta Çağ’ın en önemli ekipmanları olan çelik zırh, kalkan ve kılıçların imal edildiği ve bu alanda haklı bir unvana sahip dünyaca meşhur Toledo Çeliği’nin geleneksel yöntemlerle üretildiği bir fabrikayı ziyaret ederek, harlanmış ateşte çelik ustalarının güçlü çekiç darbeleriyle büyük bir ustalıkla eserlerine şekil verişlerini yakından görecek, çeliğin Endülüs döneminde el işçiliği ile buluşarak Şam İşi olarak ünlenmiş çelik tabaklar ve takılar üzerine 24 ayar altın telinden telkari ustalarının incelikle çıkardığı işçilikleri göreceğiz. Ardından Toledo’nun tarihi sokaklarında zamana bir yolculuk bizleri bekliyor. Şehirde Türkçe ve yerel rehberlerimiz eşliğinde gerçekleştireceğimiz yürüyüş turunda, Toledo’nun tarihi yapılarını, Yahudi Mahallesini, Eski Sinagog ve günümüz Seferad Müzesini göreceğiz. Burada vereceğimiz kısa serbest zamanda misafirlerimiz sadece giriş biletlerini alarak müzeyi yerel ve Türkçe rehberlerimiz eşliğinde gezebilirler, ardından El Greco’nun eşsiz eserleriyle ününe ve zarafetine güzel sanatları da eklemiş Toledo Katedrali’ne ulaşacağız, burada da giriş ücretlerimiz ödeyerek, rehberlerimiz eşliğinde dileyen misafirlerimiz ile katedrali gezeceğiz. Katedraldeki gezimizin ardından vereceğimiz serbest zamanda alışveriş yapabilir, Toledo’nun kendine has lezzeti dünyaca bilinen badem tatlısı mazapanın tadına bakabilirsiniz, serbest zamanın ardından ise otobüsümüz ile Granada şehrine geçip, orada konaklayacağız.

Endülüs’ün incisi Granada denince ilk akla gelen Elhamra Sarayı olur kuşkusuz. Bizimde Granada’da ilk durağımız muhteşem bahçeleri ve inanılmaz güzellikteki süslemeleri ile Elhamra Sarayı olacak. Uzun saray turumuz sırasında Ben-i Ahmer Krallığı’nın harikalarını seyre dalacağız, saray çıkışı San Nikolas Tepesi’nden göreceğimiz Granada ile kucaklaşacağız. Şehir bizi bekliyor; eski Arap mahallesi olan Albacin’de, sokak sanatçılarının hoş ezgileriyle dik sokakları arşınlayıp, şehrin ana caddesi Gran Via caddesine ve şehri alan kraliçenin adını taşıyan Isabel de Catholica meydanına ulaşacağız. Kısa bir kahve yada nane çayı molası sonrası dışarıdan göreceğimiz Granada Katedrali, çarşılar ve irili ufaklı özel müzeler bizleri bekliyor. Dileyen misafirlerimiz bu güzel kentin çarşılarında gezerken, dileyen misafirlerimiz ise her köşe başında sizi karşılayan kentin birbirinden güzel meydanlarındaki cafelerinde meşhur tapasları tadabilirler. Granada’nın keyifli akşamlarından kısa da olsa güzel anılarla konaklama için otelimize geçeceğiz.

Sabah kahvaltı sonrası Granada’yı arkamızda bırakıp, yaklaşık 1,5 saatlik bir yolculukla önce Baeza, ardından ise Ubeda kasabalarını ziyaret edeceğiz. Granada’nın kuzeyindeki uçsuz bucaksız zeytinliklerin arasında yer alan bu iki Endülüs kasabası İspanya ortaçağı ve Rönesanssının birbirinden etkileyici eserlerine ev sahipliği yaparak, 2003 yılında UNESCO’nun dünya mirası listesine girmeye hak kazanmış ve 16. yy. İspanya’sının görkemini günümüze taşımaktalar. İlk olarak Baeza’da yürüyüş turumuz ile kent meydanını, dışarıdan Baeza Katedrali’ni, Jabalquinto Sarayı’nı, Ortaçağ Üniversitesi binasını, Santa Maria Meydanı’nı, aslanlı çeşmeyi ve tarihi evleri göreceğiz. Yürüyüş turumuzun ardından vereceğimiz serbest zamanda dileyen misafirlerimiz Baeza lezzetlerini tadarken, dileyen misafirlerimiz ise eşsiz müze ve anıtları gezebilirler. Baeza’nın ardından durağımız Ubeda, buradaki yürüyüş turumuzda ise tarihi Yahudi mahallesi ve eski sokaklar, dışarıdan göreceğimiz Consistoriales Evi, San Pablo Kilisesi, Vela-Cobos Sarayı, San Lorenzo Kilisesi, San Nicolas Kilisesi ve tarihi Santiago Hastanesi bizleri bekliyor. Bu tarih yolculuğunun sonunda 1,5 saatlik bir yolculuk ile konaklama için Cordoba şehrine geçeceğiz.

Sabah kahvaltı sonrası Roma İmparatorluğu döneminde bölgenin başkenti olan Cordoba’da bizi ilk olarak Guadalquivir nehri karşılayacak. Tarihi Roma köprüsünün üzerinden yürüyüp, Roma kapısını geçerek kente giriş yapacağız. Cordoba’da ilk olarak 2000 yıllık kentin, en görkemli yapısı, dünyanın en büyük camilerinden, 850 adet sütun üzerinde yükselen Kurtuba Ulu Camii’ni ziyaret edeceğiz. Kurtuba Camii’nin görkemine tanıklık ettikten sonra durağımız eski sokaklar. Yolumuz üzerinde Cordoba’nın çiçek sokakları, Endülüs mimarisinin tüm inceliğini yansıtan eski han ve örnek Cordoba evi var. Birbirinden güzel avlulardan geçerken, havuzlarda şırıldayan suyun sesi kulaklarımızı dolduracak, gözlerimiz ise bin bir renk çiçeklerleri seyre dalacak. Son olarak dileyen misafirlerimiz ile Ortaçağ Avrupa’sının günahlarına tanıklık edeceğimiz, Engizisyon Müzesi’ni görüp bu muazzam günü yine akşam yemeği ile sonlandırarak, 1,5 saatlik bir yolculuk ile Sevilla’daki otelimize geçeceğiz.

Andalucia’nın başkenti Sevilla sıradaki durağımız. Sevilla’da gezimize Plaza de Espana’nın yer aldığı Maria Luisa Parkı ile başlayacağız. İspanya İmparatorluğu’nun sömürgelere açılan kapısı Sevilla’da her köşede sömürgelerden elde edilen zenginliğin izlerini görmek mümkün. İçerisinde Cristof Colomb’un mezarı da yer alan, dünyanın en büyük üçüncü gotik katedrali Santa Marta Katedrali sıradaki durağımız, burada katedrali dışarıdan inceledikten sonra, katedralin hemen yanı başında Endülüs Emevi Devleti’nin hatırasını taşıyan, katedralin üzerine inşa edildiği camiden günümüze ulaşabilen son parça Hiralda Minaresi’ni göreceğiz. Günümüzde deniz müzesi olan Torre del Oro yani Altın Kule’nin önünden geçip, dileyen misafirlerimiz ile Guadalquivir nehrinde yapacağımız kısa bir tekne turu ile Sevilla’nın tüm güzelliği önümüze serilecek. Tekne turumuz sonrasında ise dileyen misafirlerimiz ile kraliyet sarayı Alcazar’ın göz alıcı Endülüs ve Hıristiyan ortak mirası mimarisi ile geçmişe bir yolculuk yapacağız. Ve son durağımız “Çingene Mahallesi” diye de bilinen eski Sevilla sokaklarında keyifli bir gezi olacak. Akşam yemeği için vereceğimiz serbest zaman sonrasında ise dileyen misafirlerimiz ile muhteşem bir flamenco gösterisine katılıp, hafızalarımızda yer edecek bu gösteri sonrası, otelimize döneceğiz.

Sabah Sevilla’daki otelimizden hareket ile 2 saatlik bir yolculuk sonrası tarihi Ronda şehrine ulaşacağız. E. Hemingway’ın Çanlar Kimin İçin Çalıyor romanında anlatılan, iç savaşın kaotik kenti, bugün ise romantizmin merkezi Ronda’da beyaz badanalı evler, dar sokaklar, dışarıdan göreceğimiz Ben-i Ahmer Sarayı ve İspanya’nın en eski boğa güreşi arenası, 100 m yükseklikteki muhteşem köprü ve görkemli uçurumlar bizleri bekliyor. Ronda’da vereceğimiz serbest zamanın ardından ise sırada çiçekler ile süslenmiş sokakları, tarihi beyaz evleri ile güzelliği ile Endülüs’ün gözdeleri arasına girmiş Mijas kasabası var. Bu birbirinden güzel iki kasabadaki gezilerimiz sonrasında ise konaklama için Malaga’daki otelimize geçeceğiz.

Sabah kahvaltı sonrası Malaga’da yapacağımız panoramik bir şehir turunda, ilk olarak otobüsümüz ile Malaga’nın Botanik Bahçelerini, Boğa güreşi arenası Plaza de Toro’yu, Malaga limanını görecek, tarihi kale Gibralforo’dan kenti kuş bakışı seyredeceğiz, ardından ise aracımızdan ayrılıp, şehrin sokaklarına dalacağız. Şehrin eski sokaklarında yapacağımız yürüyüş turunda ise dışarıdan yarım kalmış Malaga Katedralini, Roma tiyatrosunu ve Endülüs Kalesini, ünlü ressam Picasso’nun doğduğu evi ve hala bir çok eserinin eskizlerinin sergilendiği Picasso Müzesi’ni dışarıdan göreceğiz, eski sokakları arkamızda bıraktığımızda ise İspanya’nın sanat ve moda merkezi Malaga’nın şık modern sokakları, büyük markaların mağazalarının yanında, küçük butikler, Anayasa meydanı ve Andalucia’nın eşsiz lezzeti tapas restoranları ile karşılaşacağız. Burada vereceğimiz serbest zaman sırasında dileyen misafirlerimiz Malaga’nın şık mağazalarına bakarken, dileyen misafirlerimiz ise dışarıdan gördüğümüz müzeleri ziyaret edebilirler, serbest zamanın ardından ise Malaga havaalanına ulaşacağız. Burada check-in işlemlerinize yardımcı olduktan sonra, Endülüs’ün masalsı hatıraları ile sizi Türkiye’ye yolcu edeceğiz….

TURLARIMIZ

Leave a Comments