3 Gece 4 Gün Lizon - Porto

3 Gece 4 Gün Lizon - Porto

 • 1.Gün;Lizbon havaalanında karşılama ve Lizbon turumuza başlıyoruz.
 • 2.Gün;Sabah kahvaltısının ardından romantik bir atmosfere sahip olan pitoresk Sintra kasabasına hareket.
 • 3.Gün; Sabah kahvaltı sonrası Porto’ya hareket.
 • 4.Gün;Sabah kahvaltı sonrası şehir merkezinde vereceğimiz serbest ardından rehberimizin belirleyeceği saatte buluşarak, dönüş yolculuğumuz için havaalanına geçecek ve burada biniş için gerekli işlemlerimizi tamamlayarak dönüş yolculuğumuza başlayacağız…

Tur Programlarına Dahil Olan Hizmetler

 • Tümü 4 yıldızlı otellerde kahvaltı dahil konaklama.
 • Tur süresince otobüsle ulaşım ve havaalanı transfer hizmetleri.
 • Tüm tur süresince Türkçe ve yerel rehberlik hizmeti.
 • Lokal rehberlik hizmetleri.

Tur Programlarına Dahil Olmayan Hizmetler

 • Öğle ve akşam yemekleri.
 • Saray, müze ve eğlence merkezleri giriş ücretleri.
 • Şahsi harcamalar.

PROGRAM DETAYLARI

Lizbon havaalanında karşılama ve Lizbon turumuza başlıyoruz. Jeronimos Manastırı’nın kilise kısmı ziyaretinden sonra Tejo nehrinin kıyısındaki Belem Kulesi ile Keşifler Anıtı´nda fotoğraf molası için duraklayacağız. Şehrin en eski ve 1755 depreminden en az hasar görmüş semti olan adını Arapça hamam kelimesinden almış ve sadece yürüyerek keşfedilebilen Alfama semtinin kısmen panoramik ziyareti. Otele dönüş yolunda Praça do Comercio´dan Baixa semti, Rossio ve Restauradores meydanlarından geçip şık butiklerin bulunduğu Liberdade caddesinin sonunda yer alan Marques de Pombal meydanına nazır Eduardo parkının üst terasında verilecek fotoğraf molasından sonra turumuzu tamamlıyoruz. Tur bitiminde otelimize yerleşme.

Sabah kahvaltısının ardından romantik bir atmosfere sahip olan pitoresk Sintra kasabasına hareket.UNESCO tarafından Dünya Mirası listesine alınan kasabanın tarihi merkezinde yükselen Vila Ulusal Sarayı’nı ziyaret ediyoruz. Yüzyıllar boyunca yapılan ilavelerle büyütülerek Mağrip,Gotik, Manuelin ve Rönesans stilerinin ilginç bir sentezini oluşturmuş olan sarayın büyüleyici güzeliğini göreceğiz. Portekiz tarzı Azulejo fayanslerın satıldığı birbirinden güzel hediyelik dükkanlarının bulunduğu kasabada gezebilmek için serbest zaman imkanı ve sonrasında Avrupa’nın en batı  noktası kıtanın bittiği yer olan Cabo de Roca Burnu’nun 140metre yükseklikteki falezine varış, fotoğraf çekme imkanı. Şirin bir balıkçı limanı olan Cascais’i de görerek Lizbon’un en ünlü tatil beldesi olan Estorilden geçen kıyı yolunu takip ederek Lizbon’a dönüş.Gezi sonrası otelimize transfer ve serbest zaman.

Sabah kahvaltı sonrası Porto’ya hareket. Yolda kraliçelerin kenti Obidos, muhteşem kalesi, mavi beyaz evleri ve arnavut kaldırımı sokakları ile bizi bekliyor olacak. Obidos’daki gezimizin ardından ise Porto’ya doğru yola devam edeceğiz. Varışımızın ardından Porto şehir turu; Modern ticaret ve iş merkezi olarak bilinen Boavista semtinden sonra ilk durağımız Atlantik Okyanusu kıyısında yer alan Queijo kalesi hudutları olacaktır. Buradan Douro nehrinin okyanusa döküldüğü yerdeki eski bir balıkçı köyü Foz mahallesinden geçerek nehir kıyılarından Porto merkeze doğru ilerliyoruz. Parkurumuz Carmo meydanından başlayacak. Tarihi kitapçı Lello ve Clerigos kilisesinden geçerek Aliados meydanına ineceğiz UNESCO tarafından Dünya Mirası listesine alınan, Douro nehri kıyısında yer alan Ribeira semtinin keşfiyle son bulacaktır. Tur bitiminde otelimize yerleşme.

Sabah kahvaltı sonrası şehir merkezinde vereceğimiz serbest ardından rehberimizin belirleyeceği saatte buluşarak, dönüş yolculuğumuz için havaalanına geçecek ve burada biniş için gerekli işlemlerimizi tamamlayarak dönüş yolculuğumuza başlayacağız…

TURLARIMIZ

Leave a Comments