6 Gece 7 Gün Fas-İspanya Programı

6 Gece 7 Gün Fas-İspanya Programı

 • 1.Gün;Kazablanka Havaalanındaki karşılamanın ardından rehberimiz ve lüks otobüsümüz ile Kazablanka şehir turu.
 • 2.Gün;Otelde alacağımız kahvaltı sonrası Marakeş’in güzelliklerini keşfe çıkıyoruz.
 • 3.Gün; kahvaltı sonrası Rabat gezimize başlayacağız.
 • 4.Gün;Sabah kahvaltı sonrası feribot ile aynı 1300 yıl önce Tarık Bin Ziyad gibi Cebelitarık boğazını geçerek İspanya topraklarındaki Tarifa kentine ulaşacağız.
 • 5.Gün;Sabah kahvaltı sonrası Roma İmparatorluğu döneminde bölgenin başkenti olan Cordoba’da bizi ilk olarak Guadalquivir nehri karşılayacak.
 • 6.Gün;Endülüs’ün incisi Granada denince ilk akla gelen Elhamra Sarayı olur kuşkusuz.
 • 7.Gün;Sabah kahvaltı sonrası otelimizden hareket ile Malaga’ya ulaşacağız.

Tur Programlarına Dahil Olan Hizmetler

 • Tümü 4 yıldızlı otellerde kahvaltı dahil konaklama.
 • Tur süresince otobüsle ulaşım ve havaalanı transfer hizmetleri.
 • Tüm tur süresince Türkçe ve yerel rehberlik hizmeti.
 • Lokal rehberlik hizmetleri.
 • Al-Hambra Sarayı giriş ücreti.
 • Tanca-Tarifa feribot biletleri.

Tur Programlarına Dahil Olmayan Hizmetler

 • Öğle ve akşam yemekleri.
 • Şahsi harcamalar.
 • Dahil olan hizmetler içinde belirtilenler dışındaki saray, müze ve eğlence merkezleri giriş ücretleri.

PROGRAM DETAYLARI

Havaalanındaki karşılamanın ardından rehberimiz ve lüks otobüsümüz ile Kazablanka şehir turu. Turumuzda; Anfa&Ain Diab, Muhammed V Meydanı, Birleşmiş Milletler Meydanı ve Hassan II Camisi’ni göreceğiz. Kazablanka şehir turundan sonra Marakeş’e (230km) hareket ediyoruz, yaklaşık 3 saatlik yolculuk sonrası, konaklama Marakeş’deki otelimizde.

Otelde alacağımız kahvaltı sonrası Marakeş’in güzelliklerini keşfe çıkıyoruz. Endülüs mimarisinin 800 yıllık örneği Koutoubia Minaresi, 19. yüzyılda inşa ettirilmiş Bahia Sarayı gezilecek mekânlar arasındadır. Öğlen verilecek serbest zamanın ardından gezeceğimiz geleneksel dev bir labirenti andıran çarşıda el sanatlarının tüm örneklerini bulmak mümkündür. Afrika’daki en hareketli meydan olan, meddahlar, yılan oynatıcıları, dövmeciler, hokkabaz ve cambazların gösterileriyle şenlenen Jamaa El Fena Meydanı (Kıyamet Meydanı) ise kentteki son durağımız olacak ve konaklama için Rabat’taki otelimize geçeceğiz.

Sabah kahvaltı sonrası Rabat gezimize başlayacağız. Krallığın başkenti olan Rabat da kraliyet sarayını, Muhammet V Türbesini, Hasan Kulesini, şehir surlarını, Oudaia Kalesi’ni gördükten sonra Rabat’a veda edecek ve Tanca’ya geçeceğiz. Fas’ın bu güzel sahil kentinde, camileri, hanları, çarşıları , dar sokakları ve kendine özgü evleri ile Fas’ı tanıma ve kuskus pilavı ile ünlü leziz Fas mutfağını tatma şansımız olacak. Özellikle uygun fiyatlarıyla Tanca çarşılarında zevkle gezecek ve aradıklarınızı bulabileceksiniz. Rengarenk kapılar ile bezeli dar sokakları, İslam kültürü ile bezenmiş yapıları ile Fas hafızalarınızda mutlaka yer edecektir. Gece konaklamamız da Tanca’daki otelimizde olacak.

Sabah kahvaltı sonrası feribot ile aynı 1300 yıl önce Tarık Bin Ziyad gibi Cebelitarık boğazını geçerek İspanya topraklarındaki Tarifa kentine ulaşacağız. Bu güzel balıkçı kasabasını gördükten sonra, Andalucia’nın başkenti Sevilla sıradaki durağımız. Sevilla’da gezimize Plaza de Espana’nın yer aldığı Maria Luisa Parkı ile başlayacağız. İspanya İmparatorluğu’nun sömürgelere açılan kapısı Sevilla’da her köşede sömürgelerden elde edilen zenginliğin izlerini görmek mümkün. İçerisinde Cristof Colomb’un mezarı da yer alan, dünyanın en büyük üçüncü gotik katedrali Santa Marta Katedrali sıradaki durağımız, burada katedrali dışarıdan inceledikten sonra, katedralin hemen yanı başında Endülüs Emevi Devleti’nin hatırasını taşıyan, katedralin üzerine inşa edildiği camiden günümüze ulaşabilen son parça Hiralda Minaresi’ni göreceğiz. Günümüzde deniz müzesi olan Torre del Oro yani Altın Kule’nin önünden geçip, dileyen misafirlerimiz ile Guadalquivir nehrinde yapacağımız kısa bir tekne turu ile Sevilla’nın tüm güzelliği önümüze serilecek. Tekne turumuz sonrasında ise dileyen misafirlerimiz ile kraliyet sarayı Alcazar’ın göz alıcı Endülüs ve Hıristiyan ortak mirası mimarisi ile geçmişe bir yolculuk yapacağız. Ve son durağımız “Çingene Mahallesi” diye de bilinen eski Sevilla sokaklarında keyifli bir gezi olacak. Akşam yemeği için vereceğimiz serbest zaman sonrasında ise dileyen misafirlerimiz ile muhteşem bir flamenco gösterisine katılıp, hafızalarımızda yer edecek bu gösteri sonrası, otelimize döneceğiz.

Sabah kahvaltı sonrası Roma İmparatorluğu döneminde bölgenin başkenti olan Cordoba’da bizi ilk olarak Guadalquivir nehri karşılayacak. Tarihi Roma köprüsünün üzerinden yürüyüp, Roma kapısını geçerek kente giriş yapacağız. Cordoba’da ilk olarak 2000 yıllık kentin, en görkemli yapısı, dünyanın en büyük camilerinden, 850 adet sütun üzerinde yükselen Kurtuba Ulu Camii’ni ziyaret edeceğiz. Kurtuba Camii’nin görkemine tanıklık ettikten sonra durağımız eski sokaklar. Yolumuz üzerinde Cordoba’nın çiçek sokakları, Endülüs mimarisinin tüm inceliğini yansıtan eski han ve örnek Cordoba evi var. Birbirinden güzel avlulardan geçerken, havuzlarda şırıldayan suyun sesi kulaklarımızı dolduracak, gözlerimiz ise bin bir renk çiçeklerleri seyre dalacak ve vereceğimiz serbest zamanın ardından Cordoba’ya veda ederek, 2 saatlik bir yolculuk ile Granada’daki otelimize geçeceğiz.

Endülüs’ün incisi Granada denince ilk akla gelen Elhamra Sarayı olur kuşkusuz. Bizimde Granada’da ilk durağımız muhteşem bahçeleri ve inanılmaz güzellikteki süslemeleri ile Elhamra Sarayı olacak. Uzun saray turumuz sırasında Ben-i Ahmer Krallığı’nın harikalarını seyre dalacağız, saray çıkışı San Nikolas Tepesi’nden göreceğimiz Granada ile kucaklaşacağız. Şehir bizi bekliyor; eski Arap mahallesi olan Albacin’de, sokak sanatçılarının hoş ezgileriyle dik sokakları arşınlayıp, şehrin ana caddesi Gran Via caddesine ve şehri alan kraliçenin adını taşıyan Isabel de Catholica meydanına ulaşacağız. Kısa bir kahve yada nane çayı molası sonrası dışarıdan göreceğimiz Granada Katedrali, çarşılar ve irili ufaklı özel müzeler bizleri bekliyor. Dileyen misafirlerimiz bu güzel kentin çarşılarında gezerken, dileyen misafirlerimiz ise her köşe başında sizi karşılayan kentin birbirinden güzel meydanlarındaki cafelerinde meşhur tapasları tadabilirler. Granada’nın keyifli akşamlarından kısa da olsa güzel anılarla konaklama için otelimize geçeceğiz.

Sabah kahvaltı sonrası otelimizden hareket ile Malaga’ya ulaşacağız. Malaga’da yapacağımız panoramik bir şehir turunda, ilk olarak otobüsümüz ile Malaga’nın Botanik Bahçelerini, Boğa güreşi arenası Plaza de Toro’yu, Malaga limanını görecek, tarihi kale Gibralforo’dan kenti kuş bakışı seyredeceğiz, ardından ise aracımızdan ayrılıp, şehrin sokaklarına dalacağız. Şehrin eski sokaklarında yapacağımız yürüyüş turunda ise dışarıdan yarım kalmış Malaga Katedralini, Roma tiyatrosunu ve Endülüs Kalesini, ünlü ressam Picasso’nun doğduğu evi ve hala bir çok eserinin eskizlerinin sergilendiği Picasso Müzesi’ni göreceğiz, eski sokakları arkamızda bıraktığımızda ise İspanya’nın sanat ve moda merkezi Malaga’nın şık modern sokakları, büyük markaların mağazalarının yanında, küçük butikler, Anayasa meydanı ve Andalucia’nın eşsiz lezzeti tapas restoranları ile karşılaşacağız. Burada vereceğimiz serbest zaman sırasında dileyen misafirlerimiz Malaga’nın şık mağazalarına bakarken, dileyen misafirlerimiz ise dışarıdan gördüğümüz müzeleri ziyaret edebilirler, serbest zamanın ardından ise Malaga havaalanına geçeceğiz. Burada check-in işlemlerimize yardımcı olduktan sonra, Endülüs’ün masalsı hatıraları ile sizi Türkiye’ye yolcu edeceğiz….

TURLARIMIZ

Leave a Comments