7 Gece 8 Gün Bir Uçtan Bir Uca İspanya

7 Gece 8 Gün Bir Uçtan Bir Uca İspanya

 • 1.Gün;İstanbul-Madrid, Madrid şehir turu ve konaklama Madrid,
 • 2.Gün;Toledo şehir turu, konaklama Cordoba,
 • 3.Gün; Cordoba şehir turu, konaklama Sevilla,
 • 4.Gün;Sevilla şehir turu, konaklama Granada,
 • 5.Gün;Granada şehir turu, konaklama Granada,
 • 6.Gün;Valencia şehir turu, konaklama Valencia,
 • 7.Gün;Barcelona şehir turu, konaklama Barcelona,
 • 7.Gün;Barcelona’da serbest zaman ve İstanbul’a hareket.

Tur Programlarına Dahil Olan Hizmetler

 • Tümü 4 yıldızlı otellerde kahvaltı dahil konaklama.
 • Tur süresince otobüsle ulaşım ve havaalanı transfer hizmetleri.
 • Tüm tur süresince Türkçe ve yerel rehberlik hizmeti.
 • Granada Al-Hambra Sarayı giriş biletleri.
 • Gezi Programında yer alan tüm turlar.

Tur Programlarına Dahil Olmayan Hizmetler

 • Öğle ve akşam yemekleri.
 • Şahsi harcamalar.
 • Al-Hambra sarayı dışındaki gezi programında yer alan ve isteğe bağlı gezilebileceği belirtilen tüm saray, müze ve eğlence yeri giriş bileti ücretleri.
 • İsteğe bağlı; -Granada’da Çingene gecesi 40 €, -Sevilla’da Flamenco Show 45 € giriş ücretli, -Sevilla tekne turu 15 €.

PROGRAM DETAYLARI

Gezimizin ilk günü, yaklaşık 4 saatlik uçuşumuzun ardından havalimanında bizi bekleyen özel otobüsümüz ile gezimizin ilk durağı olan Madrid’de yapılacak panoramik şehir turuna katılıyoruz. 3,5 milyon nüfuslu Avrupa’nın en kalabalık başkentlerinden Madrid’de ilk olarak Boğa Güreşi Arenası’nı (dışarıdan), Alcala Kapısı ve Bağımsızlık Meydanı’nı, Sibeles Anıtı’nı göreceğiz, burada kentin ünlü caddesi Gran Via “Bienvenido” (Hoş geldiniz) dercesine karşılayacak bizleri, sonrasında Paseo de la Castellana’dan geçerek, Bernabéu Stadyumu’nu, gökdelenlerin yükseldiği Plaza Castilla’yı, Atocha Tren İstasyonu’nu, ünlü Prado Müzesi’ni (dışarıdan) ve Don Kişot ile Sanço Panço’nun heykellerinin yer aldığı Plaza de Espana’yı, Kraliyet Sarayı (dışarıdan), 9 kapılı Plaza Mayor’u gördükten sonra Madrid’in kalbi Sol Meydanı bizleri bekliyor. Burada panoramik şehir turumuzun ardından vereceğimiz serbest zaman sonrası gece konaklama için Madrid’deki otelimize geçeceğiz.

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Toledo gezisi için otelimizden ayrılıyoruz. 1560 senesinde II. Felipe imparatorluğunun Başkentini Madrid şehrine taşıyana kadar, döneminin en önemli kültür, ticaret ve askeri merkezi olan Tajo Nehri’nin çevresinde kıvrılarak koruma altına aldığı, UNESCO’nun Dünya Mirası Listesi’ne koyduğu Toledo’da gerçekleştireceğimiz bu gezimizde, ilk olarak şehre kuş bakışı bakıp, muhteşem fotoğraflar çekip, Alcantra ve San Martin Köprüleri ile Bisagra Kapısı’nı gördükten sonra Orta Çağ’ın en önemli ekipmanları olan çelik zırh, kalkan ve kılıçların imal edildiği ve bu alanda haklı bir unvana sahip dünyaca meşhur Toledo Çeliği’nin geleneksel yöntemlerle üretildiği bir fabrikayı ziyaret ederek, harlanmış ateşte çelik ustalarının güçlü çekiç darbeleriyle büyük bir ustalıkla eserlerine şekil verişlerini yakından görecek, çeliğin Endülüs döneminde el işçiliği ile buluşarak Şam İşi olarak ünlenmiş çelik tabaklar ve takılar üzerine 24 ayar altın telinden telkari ustalarının incelikle çıkardığı işçilikleri göreceğiz. Ardından Toledo’nun tarihi sokaklarında zamana bir yolculuk bizleri bekliyor. Şehirde Türkçe ve yerel rehberlerimiz eşliğinde gerçekleştireceğimiz yürüyüş turunda, Toledo’nun tarihi yapılarını, Yahudi Mahallesini, Eski Sinagog ve günümüz Seferad Müzesini göreceğiz. Burada vereceğimiz kısa serbest zamanda misafirlerimiz sadece giriş biletlerini alarak müzeyi yerel ve Türkçe rehberlerimiz eşliğinde gezebilirler, ardından El Greco’nun eşsiz eserleriyle ününe ve zarafetine güzel sanatları da eklemiş Toledo Katedrali’ne ulaşacağız, burada da giriş ücretlerimiz ödeyerek, rehberlerimiz eşliğinde dileyen misafirlerimiz ile katedrali gezeceğiz. Katedraldeki gezimizin ardından vereceğimiz serbest zamanda alışveriş yapabilir, Toledo’nun kendine has lezzeti dünyaca bilinen badem tatlısı mazıpanın tadına bakabilirsiniz, serbest zamanın ardından ise otobüsümüz ile Cordoba şehrine geçip, orada konaklayacağız.

Roma İmparatorluğu döneminde bölgenin başkenti olan Cordoba’da bizi ilk olarak Guadalquivir nehri karşılayacak. Tarihi Roma köprüsünün üzerinden yürüyüp, Roma kapısını geçerek kente giriş yapacağız. 2000 yıllık kentin, en görkemli yapısı, dünyanın en büyük camilerinden olan, 850 adet sütun üzerinde yükselen Kurtuba Ulu Camii’ni misafirlerimiz sadece giriş biletlerini alarak, yerel ve Türkçe rehberlerimiz eşliğinde ziyaret edebilecekler. Kurtuba Camii’nin görkemine tanıklık ettikten sonra durağımız eski sokaklar. Yolumuz üzerinde Cordoba’nın çiçek sokakları, Endülüs mimarisinin tüm inceliğini yansıtan eski han ve örnek Cordoba evi var. Birbirinden güzel avlulardan geçerken, havuzlarda şırıldayan suyun sesi kulaklarımızı dolduracak, gözlerimiz ise bin bir renk çiçeklerleri seyre dalacak. Son olarak Ortaçağ Avrupa’sının günahlarına tanıklık edeceğimiz, Engizisyon Müzesi’ni misafirlerimiz sadece giriş biletlerini alarak, yerel ve Türkçe rehberlerimiz eşliğinde görüp, hatıralarımızda derin izler bırakacak bu günü serbest zamanla sonlandırıp, ardından Sevilla’daki otelimize geçeceğiz.

Andalucia’nın başkenti Sevilla sıradaki durağımız. Sevilla’da bizleri içerisinde görkemli Plaza de Espana’nın yer aldığı Maria Luisa Parkı karşılayacak. İspanya’nın sömürgeci zamanlarının sömürgelere açılan kapısı Sevilla’da her köşede sömürgelerden elde edilen zenginliğin izlerini görmek mümkün. İçerisinde Cristof Colomb’un mezarı da yer alan, dünyanın en büyük üçüncü katedrali Santa Marta Katedrali sıradaki durağımız, burada misafirlerimiz sadece giriş biletlerini alarak katedrali yerel ve Türkçe rehberlerimiz eşliğinde gezebilirler. Ardından katedralin hemen yanı başında Endülüs Emevi Devleti’nin hatırasını taşıyan, katedralin üzerine inşa edildiği camiden günümüze ulaşabilen son parça Hiralda Minaresi’ni göreceğiz. Günümüzde deniz müzesi olan Torre del Oro yani Altın Kule’yi dışarıdan gördükten sonra vereceğimiz serbest zamanda dileyen misafirlerimiz ile Guadalquivir nehrinde yapacağımız kısa bir tekne turu ile Sevilla’nın tüm görkemi önümüze serilecek. Serbest zaman ve tekne turumuz sonrasında ise dışarıdan göreceğimiz kraliyet sarayı Alcazar’ın göz alıcı Endülüs ve Hıristiyan ortak mirası mimarisi ile geçmişe bir yolculuk yapacağız. Ve son durağımız eski Sevilla sokaklarında keyifli bir gezi olacak. Sevilla gezimiz sonrasında ise Granada’daki otelimize geçeceğiz.

Endülüs’ün incisi Granada denince ilk akla gelen Elhamra Sarayı olur kuşkusuz. Bizimde Granada’da ilk durağımız muhteşem bahçeleri ve inanılmaz güzellikteki süslemeleri ile Elhamra Sarayı olacak. Uzun saray turumuz sırasında hem Beni Ahmer Krallığı’nın harikalarını seyre dalıp, saray çıkışı San Nikolas Tepesi’nden göreceğimiz Granada ile kucaklaşacağız. Şehir bizi bekliyor; eski Arap mahallesi olan Albacin’de, sokak sanatçılarının hoş ezgileriyle dik sokakları arşınlayıp, Morabütün Camii’ni görüp, şehrin ana caddesi Gran Via caddesine ve şehrin alan kralicenin adını taşıyan Isabel de Catholica meydanına ulaşacağız. Kısa bir kahve molası sonrası dışarıdan göreceğimiz Granada Katedrali ve çarşılar bizleri bekliyor. Dileyen misafirlerimiz bu güzel kentin çarşılarında gezerken, dileyen misafirlerimiz ise her köşe başında sizi karşılayan kentin birbirinden güzel meydanlarındaki cafelerinde meşhur tapasları tadabilirler. Granada’nın keyifli akşamlarından kısa da olsa güzel anılarla konaklama için yine Granada’daki otelimize geçeceğiz.

Otelde alacağımız kahvaltının ardından İspanya’nın doğusunda, Akdeniz’in Costa del Azahar sahillerinde bulunan Valencia’ya doğru hareket ediyoruz. Madrid ve Barcelona’dan sonra ülkenin üçüncü büyük şehri olma unvanını kendisinde bulunduran Valenciya tarihi ve kültürel zenginlikleri ile de yeryüzünde mutlaka görülmesi gereken şehirlerin başında gelir. Yaklaşık 5 saat sürecek yolculuğumuzun ardından Valenciya’ya varıyor ve otobüsümüz ile yapacağımız panoramik şehir turunda El Micalet Katedrali, Boğa güreşlerinin yapıldığı arena, Dela Virgen ,Tores De Seranos Katedral ve Çan Kulesi, Mercado Central, Bilim Şehri dışarıdan göreceğimiz yerler arasındadır. Panoramik şehir turumuzun ardından vereceğimiz serbest zaman sonrası ise konaklayacağımız Valencia’daki otelimize geçeceğiz.

Otelde alacağımız kahvaltının ardından yaklaşık 4 saatlik yolculuğun ardından Barcelona’ya varıyor ve Barcelona şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. İspanya’nın İstanbul’u olarak değerlendirebileceğimiz, ülkenin en hareketli ve eğlenceli şehridir. Ilıman iklimi ,sıcakkanlı ve misafirperver insanları, tarihi, mimarisi, binaları , müzeleri, yemekleri ve eğlencesi ile görülesi bir şehir. Plaza de Catalunya’yı limana bağlayan şehrin en popüler caddesi La Rambla, ressamları, müzisyenleri, çiçekçileri ve cafeleriyle çok canlı bir sokak. Sokağın başlangıcında Kristof Kolomb’un heykeli yer alır. Yol boyunca 19. yüzyıldan kalma La Bogueria (Kapalıçarşı) ve opera binası, etrafı tarihi yapıyla çevrili, ortasında büyük bir çeşme bulunan Plaza Real ve Modernist akımın  öncüsü mimar Gaudi’nin baş yapıtları Barselona’nın harikalarından sadece örneklerdir. Barselona şehir turumuzda La Sagrada Familia Kilisesi (dışarıdan), Endülüs Arenası, Cristof Colomb Heykeli, Montjuic Tepesi, Kraliyet Sarayı, Olimpic Liman, İspanya ve Catalunya Meydanları, La Ramblas Caddesi’ni görüp, Catalan mutfağından seçme lezzetleri tadacak ve Barcelona’nın en eski yerleşim alanı Gotik Mahalle’nin ara sokaklarında tarifsiz güzelliklere tanıklık edeceğiz. Avrupa’nın en güzel şehri Barselona’nın büyüsü ile geçireceğimiz güzel gezimizi, İspanya Meydanı’ndaki sihirli havuzun dans eden ışıkları ile sonlandırarak, otelimize geçeceğiz.

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Barcelona şehir merkezinde öğle saatlerine kadar serbest zaman verceğiz. Serbest zamanın ardından rehberimizin belirteceği saatte buluşarak havalimanına doğru hareket ediyoruz. Bilet ve gümrük işlemlerinden sonra İstanbul’a uçuşumuz başlıyor. Varışımızın ardından bir başka bir organizasyonda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

TURLARIMIZ

Leave a Comments