4 Gece-5 Gün Barselona - Madrid

4 Gece-5 Gün; Barselona-Valencia-Toledo-Madrid Turu.

 • 1.Gün; Barselona havaalanında karşılama,  şehir turu ve Barselona’da konaklama,
 • 2.Gün; Kahvaltının ardından Barselona gezisi devamı ve Valensiya da konaklama
 • 3.Gün; Kalvaltı Valansiya turu ve ardından Madrid yolculuğu ,Madrid’te konaklama,
 • 4.Gün; Otelde alacağımız kahvaltının ardından Toledo ve Madrid gezisi için otelimizden ayrılıyoruz.
 • 5.Gün; Otelde alacağımız kahvaltının ardından serbest zaman ve Madrid Barajas Havalimanından uğurlama…

Tur Programlarına Dahil Olan Hizmetler

 • Tümü 4 yıldızlı otellerde kahvaltı dahil konaklama.
 • Tur süresince otobüsle ulaşım ve havaalanı transfer hizmetleri.
 • Tüm tur süresince Türkçe ve yerel rehberlik hizmeti.
 • Lokal rehberlik hizmetleri.

Tur Programlarına Dahil Olmayan Hizmetler

 • Uçak biletleri.
 • Vize ve harç ücretleri,
 • Öğle ve akşam yemekleri.
 • Saray, müze ve eğlence merkezleri giriş ücretleri.
 • Şahsi harcamalar.
 • Gemi ve hızlı tren biletleri.

PROGRAM DETAYLARI

Gezimizin ilk günü, bilet ve gümrük işlemlerinin ardından Barcelona’ya hareket ederek başlıyor. Yaklaşık 4 saatlik uçuşumuzun ardından havalimanında bizi bekleyen özel otobüsümüz ile Barcelona şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Barcelona, İspanya’nın İstanbul’u olarak değerlendirebileceğimiz, ülkenin en hareketli ve eğlenceli şehridir. Ilıman iklimi ,sıcakkanlı ve misafirperver insanları, tarihi, mimarisi, binaları , müzeleri, yemekleri ve eğlencesi ile görülesi bir şehir. Plaza de Catalunya’yı limana bağlayan şehrin en popüler caddesi La Rambla, ressamları, müzisyenleri, çiçekçileri ve cafeleriyle çok canlı bir sokak. Sokağın başlangıcında Kristof Kolomb’un heykeli yer alır. Yol boyunca 19. yüzyıldan kalma La Bogueria (Kapalıçarşı) ve opera binası, etrafı tarihi yapıyla çevrili, ortasında büyük bir çeşme bulunan Plaza Real ve Modernist akımın öncüsü mimar Gaudi’nin baş yapıtları Barcelona’nın harikalarından sadece örneklerdir. Barselona şehir turumuzda La Sagrada Familia Kilisesi, Endülüs Arenası, Cristof Colomb Heykeli, Montjuic Tepesi, Kraliyet Sarayı, Olimpik Liman, İspanya ve Catalunya Meydanları, La Ramblas Caddesi’ni görüp, Catalan mutfağından seçme lezzetleri tadacak ve Barcelona’nın en eski yerleşim alanı Gotik Mahalle’nin ara sokaklarında tarifsiz güzelliklere tanıklık edeceğiz. Avrupa’nın en güzel şehri Barselona’nın büyüsü ile geçireceğimiz güzel gezimizi, İspanya Meydanı’ndaki sihirli havuzun dans eden ışıkları ile sonlandırarak, otelimize geçeceğiz.

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Barcelona gezimize devam edeceğiz. Bu günkü programımızda, şehir merkezinde alışveriş için vereceğimiz kısa bir serbest zamanın ardından, mimar Gaudi’nin önemli eseri Park Güell ve Nou Camp stadı var. Barcelona’daki gezimiz tamamladıktan sonra ise yaklaşık 5 saatlik bir otobüs yolculuğu ile portakalın ve festivallerin şehri Valencia’ya geçeceğiz. Valencia’da alacağımız akşam yemeğinin ardından da Valencia’daki otelimizde konaklayacağız.

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Valensiya şehir turumuza başlıyoruz. Görülecek yerler arasında; El Micalet Katedrali, Boğa güreşlerinin yapıldığı arena, Dela Virgen, Tores De Seranos Katedral ve Çan Kulesi, Mercado Central, Ulusal Müze göreceğimiz yerler arasındadır. Şehir turumuzun ardından Madrid’e hareket ediyoruz. Yaklaşık 3,5 saatlik yolculuğun ardından Madrid’deki otelimize varıyor ve odalarımıza yerleşiyoruz.

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Toledo ve Madrid gezisi için otelimizden ayrılıyoruz. 1560 senesinde II. Felipe imparatorluğunun Başkentini Madrid şehrine taşıyana kadar, döneminin en önemli kültür, ticaret ve askeri merkezi olan Tajo Nehri’nin çevresinde kıvrılarak koruma altına aldığı, UNESCO’nun Dünya Mirası Listesi’ne koyduğu Toledo’da gerçekleştireceğimiz bu gezimizde, El Greco’nun eşsiz eserleriyle ününe ve zarafetine güzel sanatları da eklemiş Toledo Kathedrali, şehrin kalbi Zocodover Meydanı, Tajo Nehri’ni geçerek şehre bağlanan Alcantara Köprüsü, şehrin bütün tarihi olaylarına tanıklık etmiş Bisagra Kapısı ve iç içe geçmiş Orta Çağ karakterli sokaklarını rehberimizin anlatımı eşliğinde gezeceğiz. Bizlere verilen serbest zamanın ardından şövalyeler döneminin en önemli ekipmanları olan çelik zırh, kalkan ve kılıçların imal edildiği ve bu alanda haklı bir unvana sahip dünyaca meşhur Toledo Çeliği’nin geleneksel yöntemlerle üretildiği bir fabrikayı ziyaret ederek, harlanmış ateşte çelik ustalarının güçlü çekiç darbeleriyle büyük bir ustalıkla eserlerine şekil verişlerini yakından izleyecek ve çeliğin Endülüs döneminde el işçiliği ile buluşarak Şam İşi olarak ünlenmiş çelik tabaklar üzerine 24 ayar altın telinden telkari ustalarının incelikle çıkardığı işçilikleri göreceğiz. Dönüş yolundan önce Toledo’nun kendine has lezzeti dünyaca bilinen acıbadem tatlısı mazapanın tadına bakmanızı da öneririz. Şehir turunun ardından Madrid’e dönüyor ve şehir turumuza başlıyoruz. Yapılacak panoramik şehir turunda 3,5 milyon nüfuslu Avrupa’nın en kalabalık başkentlerinden Madrid’in ana caddesi Gran Via “Bienvenido” dercesine karşılayacak bizleri, sonrasında Paseo de la Castellana’dan geçerek, Bernabéu Stadyumu’nu, Sibeles Anıtı’nı ve Boğa Güreşi Arenası’nı göreceğiz. Tur otobüsümüzden ayrıldıktan sonra ise Madrid sokaklarını arşınlamaya başlayacağız. Madrid şehir merkezindeki gezintimizde Antik Mısır’dan İspanya topraklarına taşınmış Debod Tapınağı, Don Kişot ile Sanço Panço’nun heykellerinin yer aldığı Plaza de Espana, Kraliyet Sarayı, 9 kapılı Plaza Mayor ve son olarak Madrid’in kalbi Sol Meydanı bizleri bekliyor. Gezimizin ardından otelimize dönüyoruz.

Otelde alacağımız kahvaltının ardından serbest zaman. Rehberimizin belirleyeceği buluşma saatinde buluşarak Madrid Barajas havalimanına doğru hareket ediyoruz. Bilet ve gümrük işlemlerinden sonra başka bir organizasyonumuzda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

TURLARIMIZ

Leave a Comments