9 Gece 10 Gün Barcelona-İspanya-Portekiz Programı

9 Gece 10 Gün Barcelona-İspanya-Portekiz Programı

 • 1.Gün;Barcelona havalimanında karşılama ve ardından Barcelona şehir turu.
 • 2.Gün;Otelde kahvaltı ve ardından Barcelona şehir turuna devam edeceğiz.
 • 3.Gün;Kahvaltı sonrası İspanya’nın doğusunda, Akdeniz’in Costa del Azahar sahillerinin güzel şehri Valencia bizi bekliyor.
 • 4.Gün;Granada,Endülüs’ün incisi Granada denince ilk akla gelen Elhamra Sarayı olur kuşkusuz.
 • 5.Gün;Sabah kahvaltı ardından Cordoba şehrine yolculuk ve şehir turu.
 • 6.Gün;Andalucia’nın başkenti Sevilla sıradaki durağımız.
 • 7.Gün; Otelde alınacak kahvaltıdan sonra Portekiz’in başkenti Lizbon’a hareket.
 • 8.Gün; Otelde alınacak kahvaltıdan sonra Sintra’ya  hareket.
 • 9.Gün; Otelde alınacak kahvaltıdan sonra Porto’ya  hareket.
 • 10.Gün; Otelde alınacak kahvaltıdan sonra serbest zaman ve Porto havalimanına transfer.

Tur Programlarına Dahil Olan Hizmetler

 • Tümü 4+ yada 5 yıldızlı otellerde kahvaltı dahil konaklama.
 • Tur süresince otobüsle ulaşım ve havaalanı transfer hizmetleri.
 • Tüm tur süresince Türkçe ve yerel rehberlik hizmeti.
 • Lokal rehberlik hizmetleri.
 • Al-Hambra Sarayı giriş ücreti.

Tur Programlarına Dahil Olmayan Hizmetler

 • Öğle ve akşam yemekleri.
 • Saray, müze ve eğlence merkezleri giriş ücretleri.
 • Şahsi harcamalar.

PROGRAM DETAYLARI

Yaklaşık 4 saatlik uçuşumuzun ardından havalimanında bizi bekleyen özel otobüsümüz ile Barcelona şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Barcelona, İspanya’nın İstanbul’u olarak değerlendirebileceğimiz, ülkenin en hareketli ve eğlenceli şehridir. Ilıman iklimi ,sıcakkanlı ve misafirperver insanları, tarihi, mimarisi, binaları , müzeleri, yemekleri ve eğlencesi ile görülesi bir şehir. Plaza de Catalunya’yı limana bağlayan şehrin en popüler caddesi La Rambla, ressamları, müzisyenleri, çiçekçileri ve cafeleriyle çok canlı bir sokak. Sokağın başlangıcında Kristof Kolomb’un heykeli yer alır. Yol boyunca 19. yüzyıldan kalma La Bogueria (Kapalıçarşı) ve opera binası, etrafı tarihi yapıyla çevrili, ortasında büyük bir çeşme bulunan Plaza Real ve Modernist akımın  öncüsü mimar Gaudi’nin baş yapıtları Barcelona’nın harikalarından sadece örneklerdir. Barselona şehir turumuzda La Sagrada Familia Kilisesi, Endülüs Arenası, Cristof Colomb Heykeli, Montjuic Tepesi, Kraliyet Sarayı, Olimpik Liman, İspanya ve Catalunya Meydanları, La Ramblas Caddesi’ni görüp, Catalan mutfağından seçme lezzetleri tadacak ve Barcelona’nın en eski yerleşim alanı Gotik Mahalle’nin ara sokaklarında tarifsiz güzelliklere tanıklık edeceğiz. Avrupa’nın en güzel şehri Barselona’nın büyüsü ile geçireceğimiz güzel gezimizi, İspanya Meydanı’ndaki sihirli havuzun dans eden ışıkları ile sonlandırarak, otelimize geçeceğiz.

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Barcelona gezimize devam edeceğiz. Bu günkü programımızda, şehir merkezinde alışveriş için vereceğimiz kısa bir serbest zamanın ardından, mimar Gaudi’nin önemli eseri Park Güell ve Nou Camp stadı var. Barcelona’daki gezimiz tamamladıktan sonra ise yaklaşık 5 saatlik bir otobüs yolculuğu ile portakalın ve festivallerin şehri Valencia’ya geçeceğiz. Valencia’da alacağımız akşam yemeğinin ardından da Valencia’daki otelimizde konaklayacağız.

Kahvaltı sonrası İspanya’nın doğusunda, Akdeniz’in Costa del Azahar sahillerinin güzel şehri Valencia bizi bekliyor. Madrid ve Barcelona’dan sonra ülkenin üçüncü büyük şehri olma unvanını kendisinde bulunduran Valenciya tarihi ve kültürel zenginlikleri ile de yeryüzünde mutlaka görülmesi gereken şehirler arasında yer alır. Valencia’daki turumuz sırasında El Micalet Katedrali, Boğa güreşlerinin yapıldığı arena, Dela Virgen , Tores De Seranos Katedral ve Çan Kulesi, Mercado Central, tarihi ticaret merkezi La Lonja ve Ulusal Müze göreceğimiz yerler arasındadır. Ancak sadece tarihi yapıları değil, geçtiğimiz yıllarda tamamlanan ve içerisinde Avrupa’nın en büyük Aquarium’u ve  Hemisferic isimli sizi evrenin derinliklerine yolculuğa çıkaran dev kubbe dahil birbirinden ilginç onlarca etkinliğin yer aldığı Bilim ve Sanat kentini de ziyaret edeceğiz. Şehir turumuzun ardından 5 saatlik bir otobüs yolculu ile Granada’ya varacak ve otelimizde konaklayacağız.

Endülüs’ün incisi Granada denince ilk akla gelen Elhamra Sarayı olur kuşkusuz. Bizimde Granada’da ilk durağımız muhteşem bahçeleri ve inanılmaz güzellikteki süslemeleri ile Elhamra Sarayı olacak. Uzun saray turumuz sırasında Ben-i Ahmer Krallığı’nın harikalarını seyre dalacağız, saray çıkışı San Nikolas Tepesi’nden göreceğimiz Granada ile kucaklaşacağız. Şehir bizi bekliyor; eski Arap mahallesi olan Albacin’de, sokak sanatçılarının hoş ezgileriyle dik sokakları arşınlayıp, şehrin ana caddesi Gran Via caddesine ve şehri alan kraliçenin adını taşıyan Isabel de Catholica meydanına ulaşacağız. Kısa bir kahve yada nane çayı molası sonrası dışarıdan göreceğimiz Granada Katedrali, çarşılar ve irili ufaklı özel müzeler bizleri bekliyor. Dileyen misafirlerimiz bu güzel kentin çarşılarında gezerken, dileyen misafirlerimiz ise her köşe başında sizi karşılayan kentin birbirinden güzel meydanlarındaki cafelerinde meşhur tapasları tadabilirler. Granada’nın keyifli akşamlarından kısa da olsa güzel anılarla konaklama için otelimize geçeceğiz.

Sabah kahvaltı sonrası yaklaşık 2 saatlik bir yolculuk ile ulaşacağımız, Roma İmparatorluğu döneminde bölgenin başkenti olan Cordoba’da bizi ilk olarak Guadalquivir nehri karşılayacak. Tarihi Roma köprüsünün üzerinden yürüyüp, Roma kapısını geçerek kente giriş yapacağız. Cordoba’da ilk olarak 2000 yıllık kentin, en görkemli yapısı, dünyanın en büyük camilerinden, 850 adet sütun üzerinde yükselen Kurtuba Ulu Camii’ni ziyaret edeceğiz. Kurtuba Camii’nin görkemine tanıklık ettikten sonra durağımız eski sokaklar. Yolumuz üzerinde Cordoba’nın çiçek sokakları, Endülüs mimarisinin tüm inceliğini yansıtan eski han ve örnek Cordoba evi var. Birbirinden güzel avlulardan geçerken, havuzlarda şırıldayan suyun sesi kulaklarımızı dolduracak, gözlerimiz ise bin bir renk çiçeklerleri seyre dalacak. Son olarak dileyen misafirlerimiz ile Ortaçağ Avrupa’sının günahlarına tanıklık edeceğimiz, Engizisyon Müzesi’ni görüp bu muazzam günü yine akşam yemeği ile sonlandırarak, 1,5 saatlik bir yolculuk ile Sevilla’daki otelimize geçeceğiz.

Andalucia’nın başkenti Sevilla sıradaki durağımız. Sevilla’da gezimize Plaza de Espana’nın yer aldığı Maria Luisa Parkı ile başlayacağız. İspanya İmparatorluğu’nun sömürgelere açılan kapısı Sevilla’da her köşede sömürgelerden elde edilen zenginliğin izlerini görmek mümkün. İçerisinde Cristof Colomb’un mezarı da yer alan, dünyanın en büyük üçüncü gotik katedrali Santa Marta Katedrali sıradaki durağımız, burada katedrali dışarıdan inceledikten sonra, katedralin hemen yanı başında Endülüs Emevi Devleti’nin hatırasını taşıyan, katedralin üzerine inşa edildiği camiden günümüze ulaşabilen son parça Hiralda Minaresi’ni göreceğiz. Günümüzde deniz müzesi olan Torre del Oro yani Altın Kule’nin önünden geçip, dileyen misafirlerimiz ile Guadalquivir nehrinde yapacağımız kısa bir tekne turu ile Sevilla’nın tüm güzelliği önümüze serilecek. Tekne turumuz sonrasında ise dileyen misafirlerimiz ile kraliyet sarayı Alcazar’ın göz alıcı Endülüs ve Hıristiyan ortak mirası mimarisi ile geçmişe bir yolculuk yapacağız. Ve son durağımız “Çingene Mahallesi” diye de bilinen eski Sevilla sokaklarında keyifli bir gezi olacak. Akşam yemeği için vereceğimiz serbest zaman sonrasında ise dileyen misafirlerimiz ile muhteşem bir flamenco gösterisine katılıp, hafızalarımızda yer edecek bu gösteri sonrası, otelimize döneceğiz.

Otelde alınacak kahvaltıdan sonra Portekiz’in başkenti Lizbon’a hareket. Varışta Belem bölgesinde öğle yemeği için serbest zaman. Akabinde Lizbon turu: Jeronimos Manastırı’nın kilise kısmı ziyaretinden sonra Tejo nehrinin kıyısındaki Belem Kulesi ile Keşifler Anıtı´nda fotoğraf molası için duraklayacağız. Şehrin en eski ve 1755 depreminden en az hasar görmüş semti olan adını Arapça hamam kelimesinden almış ve sadece yürüyerek keşfedilebilen Alfama semtinin kısmen panoramik ziyareti. Otele dönüş yolunda Praça do Comercio´dan Baixa semti, Rossio ve Restauradores meydanlarından geçip şık butiklerin bulunduğu Liberdade caddesinin sonunda yer alan Marques de Pombal meydanına nazır Eduardo parkının üst terasında verilecek fotoğraf molasından sonra turumuzu tamamlıyoruz. Tur bitiminde otele transfer ve odalara yerleşme.

Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından, Sintra´ya yaklaşık 40 dakika yolculuktan sonra, mutfak bacaları ve çinileriyle ünlü, çeşitli stillerin bir sentezi olan “Palacio de Vila”(Şehir Sarayı)´nı ziyaret edeceğiz. Akabinde kentin merkezindeki araba girmeyen dar sokaklarını keşif ve öğle yemeği için serbest vaktiniz olacak. Öğleden sonra, Avrupa´nın en batı ucu olan Cabo de Roca´ya ayak basacağız. Okyanus kıyılarından ilerleyip önce Guincho burnuna oradan Cascais yakınlarındaki “Boca de Inferno” kayalığına varıyoruz. Cascais merkeze inip balıkçı limanını gezeceğiz. Lizbon dönüş yolunda Casino´su ile meşhur zengin Estoril semtinden geçip otelinize varıyoruz. Akşam arzu eden misafirler ile ekstra olarak yemekli Fado gecesi. Geceleme otelimizde.

Otelinizde alınacak sabah kahvaltısının ardından Lizbon’un 300 km kuzeyinde bulunan Porto’ya doğru yola çıkış. İlk durağımız Obidos’a geldiğinizde sanki hala yüzyıllar önce yaşadığınızı hissedeceksiniz. Bu küçük kasabada yaşayanlar haftanın bazı günlerinde hala geleneksel kıyafetleriyle dolaşıp tarihi yeniden yaşatıyorlar. Akabinde ünlü Fátima kutsal şehrini keşfetmek için yola çıkıyoruz. Meryem Ana’nın 1917 yılında üç küçük çobana görünüp üç sırrı verdiği, bu yer, Hristiyanlığın en büyük hac ve ibadet merkezlerinden biridir. Yaklaşık iki buçuk saatlik yolculuktan sonra Porto’ya varışta panoramik şehir turu: modern ticaret ve iş merkezi olarak bilinen Boavista semtinden sonra ilk durağımız Atlantik Okyanusu kıyısında yer alan Queijo kalesi hudutları olacaktır. Buradan Douro nehrinin okyanusa döküldüğü yerdeki eski bir balıkçı köyü Foz mahallesinden geçerek nehir kıyılarından Porto merkeze doğru ilerliyoruz. Parkurumuz Carmo meydanından başlayacak. Tarihi kitapçı Lello ve Clerigos kilisesinden geçerek Aliados meydanına ineceğiz UNESCO tarafından Dünya Mirası listesine alınan, Douro nehri kıyısında yer alan Ribeira semtinin keşfiyle son bulacaktır. Tur bitiminde otelinize yerleşme.

Otelinizde alınacak sabah kahvaltısının ardından serbest zaman ve saat 12:30 sularında odaların boşaltılması ve Porto havalimanına transfer.

TURLARIMIZ

Leave a Comments